Kvalitní péče, žádné starosti

Bazénová chemie je souhrnný název pro všechny přípravky k údržbě vody ve Vašem koupacím zařízení. Nemusí jít pouze o bazén, ale také třeba o vířivku. Záleží jen na Vás, pro který druh přípravků se rozhodnete. Běžně se už po dlouhá léta využívá pro péči o bazénovou vodu chlor, tedy chlorová chemie. Nejdůležitější je totiž udržovat vysokou kvalitu vody bez bakterií či mikrobů, které by mohly způsobovat nejrůznější problémy. Chlor zajistí, aby voda měla dostatek dezinfekčních látek a mikroby se tak nemohli množit. Můžete si vybrat mezi tekutým chlorem, tabletovými přípravky či přípravky v podobě granulátu.

kluk pod vodou

Co se chlorových přípravků týče, můžete zvolit přípravek tak zvaně jednosložkový, který obsahuje pouze chlor a v tom případě musíte pořídit ještě další přípravky pro úpravu PH vody, přípravek proti řasám, změkčovač vody a tak dále. Nebo můžete zvolit tak zvané multifunkční tablety, které už v sobě obsahují několik přípravků najednou a hodně Vám usnadní péči o Vaše koupací zařízení. Samozřejmostí je, že chlorové přípravky lze použít i pro vířivky, i když právě pro vířivky najdete v nabídce tak zvanou bromovou chemii, která je přímo určena pro teplejší vodu a tím pádem je vhodnější pro péči o vířivku.

bazén v ráji

Pokud máte citlivější pokožku nebo nesnášíte klasicky chlorový zápach, tak máte na vybranou ještě z další možnosti, kterou je kyslíková chemie. Přípravky na bázi kyslíku Vám prokáží při péči o bazén stejnou službu jako chlorové přípravky, jen bez nežádoucího chlorového zápachu a jsou šetrnější k lidské pokožce. I u těchto přípravků máte na vybranou a můžete je pořídit jak v kapalné formě, tak v tabletách i v granulích. Ať už se rozhodnete, pro kterýkoliv druh přípravků pro úpravu vody, nezapomínejte provádět pravidelnou kontrolu vody za pomocí kvalitních a spolehlivých testerů a její pravidelnou údržbu.

Kvalitní péče, žádné starosti
Scroll to top