Betonový plot chrání soukromí a snižuje hluk z ulice

Betonový plot je moderní způsob oplocení pozemku. Staví se z železobetonových odlitků, co do sebe zapadají jako skládačka. Základ tvoří svislé sloupky, které je nutno napevno zabudovat do země, a mezi ně se pak vkládají svislé tenké přepážky.

cihlová zeď

Jaké jsou výhody betonového oplocení

  • Neuvidíte na sousedy a oni neuvidí na vás. Tedy při troše snahy to samozřejmě jde, stačí přistavit stůl nebo štafle, ale máme na mysli každodenní běžné sledování aktivity na cizím pozemku, které nemusí být zrovna příjemné, a to dokonce ani tehdy, máte-li se sousedy dobré vztahy.
  • Nebude se na zahradě tolik prášit. Vysoká prašnost je bohužel fenomén současného světa. A to nemusíte žít ani ve větším městě, velké množství prachu se zvedá i ze silnice http://www.autoforum.cz/fascinace/14-nejvetsich-extremu-sveta-silnic-znate-nejrovnejsi-dalnici-ci-nejhlubsi-tunel/ III. třídy v malých obcích. K vysoké prašnosti bohužel přispívá i novodobý trend narůstajícího sucha a malého množství dešťových srážek, přičemž nejvíce prachových částic se pohybuje nízko nad zemí. A právě tomu dokáže betonový plot https://www.montazmpc.cz/ efektivně bránit.
  • Zvířata vám neutečou. Pletivo nebo dřevěné plaňky mohou snadno přeskočit zvířata ve volném výběhu, ale dobře ukotvený plot z betonu jen stěží. A pokud jej zabudujete zhruba 20 cm pod úroveň země se štěrkovým obsypem, nedokážou se ani podhrabat.
  • Nemusíte jej natírat. Je zhotoven tak, aby jej nebylo nutné pravidelně udržovat. Časem mohou plotové dílce obrůst mechem nebo lišejníkem, ale jestliže vám takováto patina nevadí, nemusíte jim věnovat vůbec pozornost. Často se také kombinuje betonový plot s živým plotem nebo pnoucími rostlinami.

vrata a zeď

  • Můžete s nimi oddělit pozemek na menší části. Nemusí být nutně vysoké dva metry, výšku plotu lze volit podle šíře jednotlivých plochých segmentů po 50 cm a takto lze odseparovat od okrasné části zahrady záhony nebo kompost, terasovité kaskády, zahradní pergolu, venkovní posezení, bazén atp.

Betonový plot chrání soukromí a snižuje hluk z ulice
Scroll to top