Dítě v bytě

Předsíň je bránou do našeho království. Denně nás vyprovází z bytu i nás opět vítá doma. Je na místě dát tomuto místu patřičnou pozornost. Je třeba si uvědomit, co od této místnosti očekáváme, co budeme při opouštění bytu potřebovat, a tudíž bychom měli mít u ruky. To vše je třeba si uvědomit zejména tehdy, bude-li v bytě žít více generací, protože jiné potřeby má dospělý a jiné zas malé dítě. Zaměříme-li se na dětské obyvatele, zauvažujme, co takové školní dítě bude po příchodu domů potřebovat.

Příchod domů
Po příchodu ze školy nebo z venkovních her či od kamarádů bude třeba po odemknutí dveří odložit boty. V našich podmínkách toto děláme pro hygienu i pro své pohodlí. V předsíni by měl být vyhrazen dobře čistitelný prostor, kam lze uložit i boty mokré nebo špinavé. Dále by mělo dítě možnost odložit klíče tak, aby pak nebyly půl dne hledány na všech možných místech. Věšáček nebo skříňka by měla být výškově dostupná vzrůstu dítěte. Využít můžeme háček s dětským motivem ve správné výšce, pořízený jen pro našeho potomka nejlépe tak, aby si ho sám vybral.

Vhodný je i výškově dostupný věšák na odložení kabátu či bundy, stojan na mokré deštníky a plocha na odklad příručního zavazadla jako je kabelka, batoh nebo sportovní pytel. Pak teprve malý obyvatel pokračuje do nitra bytu.

Odchod z bytu
Vše výše zmíněné využije dítě i při odchodu z bytu, jen v opačném pořadí. Co asi bude potřebovat více než při příchodu domů, bude velké zrcadlo, kde si lze před odchodem zkontrolovat svoji úpravu či účes.

Závěrem
Obecně pro zařízení vstupní místnosti pro náš byt platí, že by předsíň měla být dobře osvětlená, měla by působit optimisticky a vesele a měla by nás vlídně vyprovázet i příjemně vítat z našich cest. Správné vybavení nám velmi dobře poslouží k výchově dítěte k pořádku a smysluplnosti toho, co děláme. Vzhledem k tomu, že tuto zónu bytu potřebuje celá rodina, měla by být uspořádána tak, aby se v ní cítil každý obyvatel bytu dobře.

Dítě v bytě
Scroll to top