Jak se k nám americká hypotéka dostala

https://mapy.cz/%3Fsource%3Dstre%26id%3D137540 iv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Mít vlastní dům či byt je jednou z věcí, o kterých sní asi každý z nás. Jedním ze způsobů, jak si jej můžeme splnit, i když nemáme dostatek peněz, je hypotéka. Jedná se o účelovou půjčku na koupi předem dané nemovitosti. Jejím cílem je právě dát především mladým lidem, kteří sotva vyšli ze školy a nemají zatím stabilní příjem, aby mohli bydlet ve vlastním.podávání mince

Zní to dobře, že? Avšak jakmile se o toto téma začnete zajímat o něco hlouběji, zjistíte, že existuje spousta nejrůznějších druhů a typů. Ve svém základním účelu se neliší, odlišnosti však najdete v podmínkách, které musí žadatel splnit, aby jeho žádosti bylo vyhověno.

Je jasné, že jako všechny ostatní, i trh s hypotékami se mění. Některé produkty už nejsou poskytovány, jiné se zase objevují. Mezi ně patří i americká hypotéka Fahd. Ta je na našem trhu poměrně nová. Odkud se u nás vůbec vzala?

Jak už název napovídá, přišla k nám z Ameriky, přesněji řečeno ze Spojených států Amerických. V této zemi se jedná o běžný způsob financování bydlení a je tam poměrně úspěšný. Dalo se tedy čekat, že jej po otevření hranic v roce 1989 některý z podnikatelů vyzkouší i u nás.

Přesto trvalo poměrně dlouho, než se u nás tento typ objevil. Je to proto, že hypotéky byly ještě dlouho po Sametové revoluci takřka výsadní doménou bank, a nějakou chvíli trvalo, než se lidé naučili důvěřovat i soukromým finančním společnostem.

Dnes už je však situace jiná a banky i finanční společnosti na trhu hrají poněkud odlišnou úlohu. Především v tom, že obě nabízejí poněkud odlišné produkty. Je pak na zákazníkovi, aby si vybral takový, který mu bude po všech stránkách vyhovovat.zlatý nápis „Peníze“

Jak se bude trh nadále vyvíjet, je otázka, kterou je těžké předvídat, zvláště vzhledem k současné epidemii, či spíše pandemii, koronaviru. Je totiž velmi dobře možné, že až skončí, tak ceny nemovitostí prudce stoupnou. Ale to vše ukáže až čas.

Jak se k nám americká hypotéka dostala
Scroll to top