Kamarád Francouzský buldoček

Francouzský buldoček je pes do pohody i nepohody. Vždy s vámi bude kamarád, a to hlavně pokud se s ním budete mazlit a dopřávat mu různé pamlsky.
bílý francouzský buldoček

Pohodová povaha

Tito psi jsou společenští, mají rádi když je kolem nich rušno a veselo a rozumí si skvěle s dětmi. Jejich veselá povaha a hravost je pověstná. Zároveň je to zvíře velmi klidné a štěkat jej skoro neuslyšíte. Zároveň jsou to spíše domácí zvířata. Dlouhé procházky pro ně nejsou ideální, protože se rychle zadýchávají, a tak raději polehávají v bytě na gauči a hrají si. Jejich skvělou povahu si zamiluje každý. Problém může nastat při odloučení, protože neradi zůstávají sami.

Výchova od útlého věku

Buldočci, stejně jako všechna ostatní dogovitá plemena, jsou často tvrdohlaví, proto je potřeba důslednost. Na druhou stranu jsou učenliví a základní pravidla se naučí celkem bez problémů. Výchova tohoto plemene by měla být jemná a láskyplná. Pejska nikdy nepřetěžujte, jeho tělesná konstrukce není na námahu stavěná. Dávejte mu čas vydechnout, vždy mějte poblíž vodu a nějaký pamlsek. S dobrotami ale opatrně, protože jak samci, tak fenky mají sklony k obezitě.
děvče a francouzský buldoček

Šlechtění a zdraví

Buldočci byli vyšlechtěni ve Franci před necelými 200 lety. Vzhledem ke složitému šlechtění je odchov štěňat problematický. Fena potřebuje při porodu vždy asistenci a často dochází k císařským řezům. Pejsci špatně snáší slunce a horko, stejně tak i chlad. Optimální je pro ně bytové klima a minimum pohybu. Aktivita mladého psa je celkem slušná, ale asi po pátém roce života se z většiny psů stanou opravdoví lenoši.
Dlouhé šlechtění také přispělo k větší citlivosti kůže. Psi mají často atopické ekzémy a problémy se svěděním srsti. Při koupi tohoto pejska se vždy ptejte na zdravotní stav rodičů, abyste předešli zbytečným komplikacím při hledání případné léčby. Problémy s kůží se dají částečně zmírnit, pokud se na tento problém zaměříte včas.

Kamarád Francouzský buldoček
Scroll to top