Když film stojí za starou belu

Filmy baví diváky po celém světě už pěknou řadu let, a protože dělat film je opravdu velký byznys, ze kterého vycházejí pěkné peníze, chtěl by točit snad každý. Jenže není filmař jako filmař a není herec jako herec. A i když se spojí ti nejlepší, někdy z toho i tak prostě vzejde naprostý propadák. Možná proto, že kvalitní náměty docházejí, možná proto, že ne každý má pro věc takový cit, aby z toho bylo něco dobrého. I kvalitní téma, plné citů, zvratů a pravdy může být pojato nezajímavě a nezachrání to ani sebelepší světová hvězda.
kelímky popcornu
Pak se těšíme na film, ženeme se do kina, vyplázneme dost peněz za lístek a jdeme z kina po představení nabručení a litujeme, že jsme vyhodili peníze do vzduchu. Každopádně vždycky se všechno podařit nemůže a někdy i nás naprostá kravina dokáže alespoň pobavit. Víte, jaké jsou největší filmové propadáky, které neuspěli ani u diváků ani u odborné filmové poroty. I když pro každého může být propadákem něco jiného, je to totiž hlavně o individuálním vkusu každého z nás, tyhle ty díla jsou obecně považovány za jedny z nejhorších počinů filmového průmyslu, a to kromě jiného také proto, že filmy utrpěli nemalé ztráty na zisku a to i přesto, že ve všech hrají skutečné hollywoodské hvězdy.

· Ostrov Hrdlořezů (1995) příběh, který se odehrává na moři mezi piráty, by mohl diváky lákat, ovšem tady to je přesně naopak, kdo film viděl, už by ho podruhé vidět, s největší pravděpodobností nebude, no a kdo ho ještě neviděl, má vlastně štěstí, není opravdu o co stát.

· Pluto Nash (2002)i tak dobrý herec a komik jako je Eddie Murphy umí občas šlápnout vedle. A tentokrát se mu podařilo udělat obrovský krok bokem. Tahle rádoby komedie je opravdu jen slátaninou a je spíš smutné než vtipné, že něco takového vůbec vypustili do světa.
starý projektor

· John Carter: Mezi dvěma světy (2012)dobře natočené a zpracované scifi umí v kinech bořit rekordy ve sledovanosti a o tržbách ani nemluvě, ovšem tohle se někomu prostě nepovedlo.

· Božský Evan (2007)druhé díly občas pěkně vyhoří, přesně jako v tomto případě. Sice to není klasická dvojka, ale má tak nějak navazovat na film Božský Bruce (2003) s Jimem Carreym. Ten se v dvojce neobjevil a udělal dobře, film nebyl dobře přijat a propadnul.

· Sahara (2005)velkolepá výprava, poušť, nákladné natáčení a herecké hvězdy. Jenže film nic nevydělal, naopak prodělal a dnes už si na něj nikdo nevzpomene.

· Vodní svět (1995)ani Kevin Costner není zárukou, že se bude jednat o kvalitní film, a i když ho my fanynky prostě zbožňujeme, kvůli tomuto snímku opravdu ne.

· Posel budoucnosti (1997)a, že si nevybírá jen zaručené trháky, dokázal ještě jednou o dva roky později. Naštěstí i to těchto dvou kyksech si udržel status kvalitního herce.

Když film stojí za starou belu
Scroll to top