Pravá Indonésie

V okolí ostrova Bali můžete navštívit také populární ostrovy Gili, anebo Lombok. Vyrazit je ale také možné k daleko méně probádaným malinkým ostrůvkům Nusa Lembongan, který je spojený mostem s dalším malebným ostrůvkem Nusa Ceninganem. Anebo lze zavítat též na magický ostrov Nusa Penida. Na těchto ostrovech na vás dýchne teprve ta pravá Indonésie.

korálový útes

Nusa Penida

Turisticky dosud málo navštěvovaný ostrov Nusa Penida vás okouzlí rituály, které si zde ještě žijí ve své původní podobě. Na ostrově koluje také spousta historek o zlých démonech, posedlostí duchy a černé magii. Je to prostě tajemný ostrov, který vás nepustí a bude třeba, abyste na Nusa Penida strávili minimálně týden, kdy budete absolvovat náročné, anebo méně fyzicky vyčerpávající výlety za tajemstvími tohoto malebného ostrova. Z míst, která by turista rozhodně měl, navštívit to jsou například:

ü Přírodní prameny s jezírky Tembeling na břehu moře.
ü Populární pláž s bílým pískem Crystal Bay.
ü Netopýří jeskyně, což je obrovský chrám uvnitř skály.

Za zmínku jistě také stojí náročný sestup a posléze výstup ze skalisek, která jsou celých dvě stě metrů nad mořem. Na tyto skaliska vede pouze provázky svázaná bambusová lávka. Ke konci tohoto náročného treku očekává znaveného turistu malebný chrám, kde vyvěrá svěží pramen studené vody. To je to pravé místo, kde můžete nerušeně relaxovat.
Na Nusa Penidě fungují i tři potápěčská centra a také několik místních agentur. Tyto agentury zajišťují pro turisty výlety na skútrech, anebo lodí na nejatraktivnější místa ostrovů.

krásná pláž

Historie ostrova

Nusa Penida je vzdálený od Bali pouhých čtyřicet pět minut lodí. Tento malebný ostrov byl v osmnáctém století věznicí, anebo ještě lépe, trestaneckou kolonií. Právě na Nusa Penidu byli do celoživotního vyhnanství posíláni trestanci a zločinci. Ačkoliv se mnohokrát pokoušeli z ostrova uniknout, nikdy nenašli cestu zpět, jelikož zdejší mořské proudy jsou tak silné, že trestancům neumožnily ostrov opustit.

Pravá Indonésie
Scroll to top