Přehrávač MP3 ocení i sportovci

Také vídáte spoustu lidí v hromadné dopravě se sluchátky v uších, kteří se oddávají oblíbené hudbě a čas během dopravy jim rychleji a příjemně utíká. Oblíbenými činnostmi, při kterých lidé rádi poslouchají hudbu ve sluchátkách je sport. Správně zvolená hudba dokáže při rekreačním běhu, při jízdě na kolečkových bruslích nebo při příjemné vyjížďce do přírody na kole tělo i mysl správně naladit.

Nejde jen o kvalitu zvuku

Můžete namítnout, že dnešní mobilní telefony nebo iPody nabízejí také kvalitní poslech muziky. To je sice pravda, ale na druhou stranu je nutné si uvědomit další výhody MP3

1) Mp3 je mnohem menší a lehčí než telefon, takže například při sportu nepředstavují žádnou zátěž.

2) Zároveň je nutno dodat, že mobilní telefon je určený především pro telefonování a poslech hudby je pouze jeho vedlejší funkcí. Z toho vyplývá, že tento přehrávač není tak kvalitní.

Než začnete vybírat

Než začnete vybírat z široké nabídky mp3 a mp4 na trhu, je potřeba si uvědomit:

1) K čemu nejčastěji ho nový majitel bude využívat? Samozřejmě je rozdíl, zda budete mp3 využívat při sportu nebo naopak při relaxaci a cestování.

2) Při sportu – Pokud chcete přehrávač používat převážně při sportu, je potřeba si objednat co nejmenší model. Ten ale nemusí obsahovat vedlejší funkce v podobě prohlížení fotografií nebo přehrávání videí. Důležitá je tedy co nejmenší hmotnost a kvalitní zvuk.

3) Přehrávač by měl být také odolný proti otřesům, popř. proti pádu, takže je velmi důležitý i kvalitní materiál. Přehrávače během sportu mohou být také vystaven dešti nebo sněžení, takže by měl být i voděodolný.

4) Při cestování a relaxaci – Naopak během cestování nebo při odpočinku si můžete dovolit větší rozměry a využijete jistě i prohlížení videí a videoklipů, filmů nebo třeba fotografií. V tomto případě je také důležitá baterie, která by měla být nabíjená přes USB kabel a měla by vydržet nabitá aspoň 24 hodin.

Přehrávač MP3 ocení i sportovci
Scroll to top