Zažijte letošní Vánoce v exotice

Rádi cestujete a zima, sníh a tradice nejsou nic pro Vás? Nebo jste se zkrátka rozhodli, že letošní Vánoce budou úplně jiné než všechny předchozí? Užijte si letošní svátky v exotice. Poradíme Vám, kam vyrazit.
koktejl na pláži
Dominikánská republika
Ať už se rozhodnete využít četných nabídek cestovních kanceláří nebo vyrazíte na vlastní pěst, ostrovní Dominikánská republika Vás jistě o svátcích nezklame. Nabídnout Vám může luxusní koupání, dlouhé pláže s bílým pískem, barevné koktejly na baru i divokou přírodu. Protože místní obyvatelé ale Vánoce naprosto zbožňují, ani tady Vás jistě vánoční atmosféra nemine. Ozdobené stromky a barevná světýlka najdete v každém obchodě, na zahradách i v hotelové lobby. Na Noche Buena 24. prosince Vám místní nabídnou salát podobný tomu našemu a pečené maso. Ochutnat můžete i závitky z plněných banánových listů.
Zájezdy od českých cestovních kanceláří pořídíte už za 40 tisíc korun. Vycestovat do Dominikánské republiky ale můžete i s německou nebo rakouskou cestovní kanceláří a ještě pár tisícovek ušetřit. Pokud jste dobrodružnější povahy nebo máte s cestováním na vlastní pěst už nějaké zkušenosti, klidně si poskládejte i tenhle vánoční pobyt úplně sami. Letenky můžete vybírat podle dojezdové vzdálenosti na letiště i podle nejvýhodnější ceny. Stejně tak ubytování nemusíte hledat pouze v hotelích. Ubytujte se u místních a poznejte jejich vánoční zvyky zblízka. Třeba přijde i pozvání k tradiční sváteční tabuli.
Thajsko
Milovníci teplého podnebí, pláží, moře a asijské kuchyně volí často k vánočnímu cestování právě Thajsko. Do této převážně buddhistické země míří i cestovatelé, kteří volí dovolenou jako úprk před vánočním shonem a tradicemi. Nebuďte ale překvapení, když i v Thajsku narazíte na ozdobené stromy, Santa Clause a všudypřítomná sobí spřežení. I do Thajska, zejména do obchodních center a veřejného prostoru už dorazily Vánoce. Nemají tam svůj náboženský význam, ale jako svátek konzumu a nákupů se uchytily velmi dobře. Ačkoliv velké dary a rodinné sešlosti tu příliš nečekejte, i Thajci se už podle amerického vzoru 25. prosince ráno obdarovávají drobnostmi.
vánoční výzdoba domu v Samana
Vánoční pobyt v Thajsku s českou cestovní kanceláří pořídíte už od 30 tisíc korun. Také sem se však velmi pohodlně dostanete po vlastní ose, a nebudete se tak muset omezovat na nabídku organizovaných zájezdů. Nabídka ubytování je nesmírně široká, od hostelů přes hotely nejrůznějších kategorií až po ubytování v soukromých apartmánech a bytech. Pokud chcete bydlet skutečně v soukromí a nebojíte se nejistoty, zarezervujte si něco pouze do začátku a další ubytování hledejte až na místě. Můžete najít perly, na které online nenarazíte a bydlení předem si v nich nezajistíte. Třeba už proto, že jejich majitelé neumí anglicky.

Zažijte letošní Vánoce v exotice
Scroll to top