5 důvodů, proč je život se psem kvalitnější, než bez něj

Věrný přítel – Ne nadarmo se říká, že je pes nejlepším přítelem člověka. Když jsme nemocní, pes má tendence u nás ležet třeba celý den a celou noc. Na světě je hodně štěňátek, a vždy si můžeme pořídit nového. Ale pro psa je jeho pán tou jedinou duší na světě, pro kterou žije. To je hlavní důvod především pro staré lidi, nebo samostatně žijící jedince, kteří nikoho nemají. Náš pes nám vždy bude naslouchat, a nikdy nás neopustí. Většina ras, je schopná za svého pána položit i život.
pejsci v autě.jpg
Udrží nás v kondici – Zrovna tohle zvířátko, které je nutné několikrát denně venčit, zajistí, že nebudeme jen sedět doma. Více o sportu a psech si můžete přečíst zde:
Děti – Netýká se to všech ras, některé by s dětmi do styku přicházet vůbec neměly. Každopádně je široký výběr také z ras, které si s dětmi opravdu rozumí, a pokud tedy máme děti, a pořídíme si vhodnou rasu psa, bude dítě chránit, hrát si s ním, a děti tedy snadno zabavíme. Přece jen, které dítě nemá rádo psy? Určitě jim takový dárek udělá obrovskou radost.
Výstavy, výcvik, péče- Pes nemusí znamenat jen starosti a mnoho financí. Může to být také zábava či dokonce koníček ve volném čase. Většina psů se dá lehce vycvičit, u některých to trvá déle, ale přece jen je to skvělé trávení času. Pokud máme papírového psa, můžeme ho brát na výstavy. Co se týče péče jako takové, máme-li doma chlupáče, kdo říká že mu nemůžeme dělat culíčky, nebo vázat mašličky? Co třeba ozdobit obojek, nebo si s ním jen tak sednout a česat ho?
chlapec a pes.jpg
Domácí terapie- Máte psychické problémy? Tak je pes to pravé pro vás! Podle psychologů, majitelé psů mají z pohledu psychologie nejkvalitnější život. Pes nám dokáže naslouchat, jak již bylo zmíněno. Nemáte-li se komu svěřit, máte potřebu se vybrečet, či si prostě popovídat, je až neuvěřitelné, jak dlouho pes dokáže u svého pána sedět, dívat se mu do očí a poslouchat. Taková jedna psí terapie, je někdy účinnější než sto sezení u psychologa.

5 důvodů, proč je život se psem kvalitnější, než bez něj
Scroll to top