Dostupnější projížďka

Jsou bez nadsázky fenoménem současnosti. K potkání jsou na silnicích, cyklostezkách podél řek či v horských oblastech. Jimi vyluzovaný zvuk uslyšíte prostě všude tam, kam se dá na kole dojet. I přes odmítavé postoje některých „pravých“ cyklistů, tenhle trend platí po celém světě. A to je dobře. Elektrokola učinila radost z jízdy dostupnější. Díky nim ji mohou zažívat i lidé, kteří by jinak na klasický velociped usednout nemohli. Navíc, i na tomhle bicyklu musíte občas šlápnout, držet rovnováhu, zatáčet, a tak dále. Jedinci starší nebo zdravotně nějak omezení tak dělají v důsledku dobře i své kondici, což se jistě počítá.
elektrokolo se západem slunce
S rostoucí poptávkou úměrně bobtná i nabídka. Na trhu lze sehnat zboží od výrobců nejen zahraničních. Dle svých představ a dispozic si tak může vybrat každý. Členění těchto „napůl šlapadel“ v základu rozlišuje terén, do kterého vyjedete. Samozřejmě zůstává i rozdělení dle pohlaví, nicméně prodávány jsou i stroje v kategorii „unisex“. Dalším rozlišovacím znakem je umístění elektromotoru a akumulátoru. Baterie jsou umísťovány buď do rámu, namísto lahve na pití, či do nosiče. U typů sportovněji laděných bývá lepší variantou usazení baterie v rámu. Těžiště je tak více rozprostřeno, na rozdíl v případě akumulátoru „nosičového“. Toto situování pak využívají spíše bicykly v kategorii „městských“. Obdobně je řešena i lokalizace motoru. Rozeznáváme středový nebo umístěný v náboji zadního kola.
řídítka, projížďka v lese

Základní rozdělení elektrokol dle využití:


Horské
Zpravidla do cílového členitějšího terénu musíte dojet po běžné komunikaci. Tyto výrobky to zvládají s přehledem. Jsou jakýmisi univerzály, nezaleknou se ani lesní pěšiny.
Trekové
V ulicích a na cyklostezkách je tento druh jako doma. K tomu ale i na polní cestě nebo jiném, mírně obtížnějším terénu.
Krosové
Blízcí příbuzní „treků“. Osazení širšími plášti, sportovnější vzhled, absence blatníků. Tak chápeme správného „krose“.
Městské
Pokud jedete nakoupit do obchodu na druhé straně města či na návštěvu ke snaše nebydlící za lesem, je pro Vás městské elektrokolo to pravé ořechové. Koneckonců, třeba těsto na ořechový závin můžete v klidu převést v košíku, jež bývá jeho nedílnou součástí.

Dostupnější projížďka
Scroll to top