Najděte si čas a čtěte etikety, ušetříte a vyberete kvalitní zboží

Při nákupu potravin pro sebe a své blízké se snažíme vybírat to nejkvalitnější a v rámci možností nejzdravější výrobky a neutratit při tom celou výplatu. Čím se ale řídit? V dnešní době, kdy je na trhu široká nabídka není výběr potravin zrovna lehká volba. Mnoho lidí si myslí, že známá značka je zárukou kvality. Jiní se nechají přesvědčit reklamou propagující chuť a kvalitu potraviny. A je více taktik, podle kterých vybírat.
Ulička v supermarketu
Nejnižší cena
Vybírat vždy to nejlevnější není zrovna nejlepší taktika. Znatelný pokles kvality spolu s cenou často také znamená, že už prvotní suroviny nebyly zrovna nejkvalitnější. Asi nejznatelněji lze toto pozorovat u masných výrobků, mléčných výrobků a některých cukrovinek.
Drahá a známá značka
Ani řídit se pravým opakem nemusí být výhodné. Je spousta výrobků, které se svou kvalitou rovnají levnější neznačkové variantě a jediné, za co si připlácíme, je nalepená značka. Tyto známé značky nemusí být vůbec kvalitní co se surovin týče, jak by se podle ceny mohlo zdát. Pádným argumentem je, že mohou být chutnější. Ne vždy to je však pravdou a před tím, než se rozhodneme pro nejchutnější sušenku, bychom si měli vyzkoušet více různých značek.
regály v supermarketu
Reklamy doporučují
Snad není nutno dlouze zdůrazňovat, že reklamy nejsou důvěryhodným zdrojem informací. Navíc v nich prodejci využívají různé psychologické triky, lákavé barvy a hezké obaly. Takto kvalitní výrobek opravdu nepoznáme.
Čtení etiket
Přestože to může být někdy únavné, je právě čtení etiket způsobem, jak nejlépe poznat kvalitní výrobek a přiřadit mu cenu, kterou bychom za něj byli ochotni zaplatit. Jen tak se dozvíme, zda je čokoláda skutečně z kakaa, kolik jahodová marmeláda obsahuje jahod, či zda se jedná o džus nebo jen ochucenou vodu. Dozvíme se také o obsahu případných Eček, potenciálně nezdravých látek a množství kalorií. Některé produkty na sobě také mývají různé certifikáty a údaje o místě výroby a původu surovin, takže pokud se chcete chovat zodpovědněji k životnímu prostředí, můžete vybírat výrobky podporující trvale udržitelný rozvoj. Časem také zjistíte, že ty nejkvalitnější, nejzdravější a nejekologičtější potraviny nemusí být ani ty nejdražší, za což vám vaše peněženka také poděkuje. Takže si příště udělejte pár vteřin času a etikety si přečtěte. Vyplatí se to.

Najděte si čas a čtěte etikety, ušetříte a vyberete kvalitní zboží
Scroll to top