Jak zjistit správnou váhu?

Chcete být do léta hubení? V tom případě byste s tím měli pomalu, ale jistě začít. Možností, jak toho dosáhnout je celá řada, ale funguje jen několik z nich.

Jak zjistit správnou váhu?

Podvyživených jedinců v našich zemích příliš mnoho nemáme a je to dobře. Co bychom ale na druhou stranu mohli i vyvážet, to jsou obézní lidé. Těch je u nás skutečně více než dost. A velká nadváha je prakticky stejně nebezpečná jako podvýživa, akorát si to česká společnost ještě plně neuvědomuje. Ale měla by si to uvědomit co nejdříve, jelikož obezita a těžká nadváha, to neznamená pouze nutnost kupovat si nadměrné oblečení, ale zároveň i možnost rozvoje celé řady onemocnění, z nichž mnohé mohou být i chronického charakteru. A ty se léčí dosti složitě.

Obézní žena

Je nutné dodat, že to, jestli je člověk podvyživený nebo obézní se nerozhoduje podle jeho hmotnosti, ale takzvaného BMI indexu. Ten samozřejmě pracuje i s hmotností, ale není to jediná hodnota, která je v tomto případě určují. Stejně důležitý je i věk a výška postavy. Dle BMI kalkulačky se pak snadno pozná, jak na tom skutečně je, co se týče stavu jeho postavy.

Možnosti hubnutí

Možností, jak zhubnout, opravdu zase tolik není. Existuje nepřeberné množství dietních opatření, to ano. Mnoho z nich je ale nepříliš funkčních, a ještě více nefunguje vůbec. Z dlouhodobého hlediska určitě ne. Lidé s příliš velkou nadváhou by se měli vyvarovat dobře míněným radám známým a z internetu a raději se obrátit na odborníky na hubnutí, kteří jsou s touto problematikou obeznámeni. Profesionálové dokáží předepsat každému člověku takovou léčebnou kůru, která bude odpovídat jejich naturelu a možnostem.

Přesváhu

Žádný hlad

Aby mohla dieta fungovat tak jak má, je potřeba, aby se při ní člověk cítil komfortně a co se týče stravy mu nic nechybělo. Ovšem i při sebelépe pasující dietě může dojít k občasnému propuknutí velkého hladu, což obvykle končí u dveří lednice. Toto se dá účinně potlačit s pomocí speciálních preparátů, které si každý může koupit sám v lékárně nebo prostřednictvím internetu. Silnější léky pak předepisuje lékař.

Jak zjistit správnou váhu?
Scroll to top