Jaké má LED zářivka nejčastější použití v domácnosti

O osvětlení typu LED, z anglického Light Emitting Diode, tedy světlo emitující zářivka, slyšel asi každý z nás. Málokdo však ví, kde se nejvíce používá a jaké je její skutečné využití.

Není pochyb o tom, že LED zářivka má největší využití v průmyslu a energetice. Slouží zde jako varovná světla, a to především díky své různobarevnosti, díky které mohou označovat různé stavy daného systému, a také díky svému nízkému jasu, které neoslepí technika, když se na ni podívá.umělé stromy osvětlené LED

Není tedy divu, že jsou zobrazovány a používány poměrně často i ve filmech. Jistě jste už viděli například katastrofický film, kdy na technickém pultu začala blikat nejrůznější červená světýlka, která ukazovala, že se něco děje. Příkladem mohou být pulty elektráren či podobných zařízení.

Je ovšem jasné, že pro v tomto pojetí se s ní většina z nás nesetká. Víte však, že je najdete i u sebe doma? A to hned na několika místech.

Tím prvním jsou nejrůznější přístroje, jako televize či DVD nebo Blu-Ray přehrávač, které vám červeným světlem ukazují, že jsou vypnuté, či v režimu Stand-by, nebo zeleným světlem že jsou zapnuté. A tato světla jsou právě emitována LED.visící slabě rozsvícené žárovky

Pokud máte dítě, pak jistě víte, že mnoho hraček má na sobě spoustu blikajících různobarevných světýlek, která se například při určitém pohybu postupně rozsvěcí. Najdeme je například na autíčkách nebo i na dětských pianech, kdy se rozsvěcují podle toho, kterou klávesu zmáčknete.

Ovšem ani to není místo, kde jsou nejčastěji využitá a kde je najdete v naprosto každé domácnosti. Tím jsou nejrůznější vánoční světýlka, ať už venkovní nebo na stromek. Ano, ty zářící žárovičky jsou skutečně diody. Je to v domácnosti asi jejich nejčastější a nejznámější použití.

Jak je vidět, nejsou LED výsadou pouze nejrůznějších firem a jiných podniků, ale své místo mají i v našich domácnostech. Není tedy na škodu dozvědět se o nich něco více. Koneckonců nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.

Jaké má LED zářivka nejčastější použití v domácnosti
Scroll to top