Jedlý strom, ze kterého získáte mnoho živin

Mluví se o ní jako o superpotravině. Do podvědomí lidí se v současnosti dostává i díky zdravému životnímu stylu, kterému podlehlo už mnoho lidí. Takzvaný „jedlý strom“ se jí říká i z toho důvodu, že ho lze využít nejen od listů, ale i jeho kořeny mají velmi silné a zdravé účinky, které se vyplatí zpracovat. Přesně taková je Moringa oleifera, která je bohatá na zdroj:

  • vitamínů, jakými jsou A a C

  • minerálů, mezi které patří bór, chrom a mangan

  • aminokyselin – celkem 18 esenciálních druhů

  • a antioxidantů, kterých napočítáte až 46

paličky moringy

Právě díky svému obsahu aminokyselin a antioxidantů je považována za vynikající detox neboli očistu organismu od toxinů a škodlivých látek. Prokazatelně vaše tělo zbaví nejen nežádoucích bakterií, ale pomůže i vyléčit nemoci, se kterými se potýkáte.

Moringa je doslova nabitá živinami a při pravidelném užívání docílíte toho, že bude hladina hormonů, bílkovin, proteinů a vitamínů ve vašem těle v dokonalé rovnováze.

Jak ji můžete užívat?

V současné době na trhu nalezete Moringu v podobě tablet (tedy vitaminových doplňků) nebo kapslí, které se v těle rozpouštějí o něco rychleji než tvrdé tobolky. Existuje i varianta, jakou je prášek, který snadno smícháte s vodou a vypijete.

prášek moringy

Příznivci horkých nápojů si však přijdou na své ve formě čaje. Jeho příprava ovšem spočívá v hlídání správné teploty, která nesmí přesáhnout bod varu. Jedině tak se živiny, které v sobě uchovává dostanou do vašeho těla v ty správné podobě.

Účinná i v kosmetice

O síle a viditelných výsledcích Moringy se můžete přesvědčit i u pečující kosmetiky, kde má své věrné zastoupení. Díky svým nepřekonatelně vyživujícím vlastnostem ji v kosmetickém průmyslu používají do různých krémů, šampónů, kondicionérů, ale i masek na tvář. Je tedy neměnným faktem, že tato superpotravina bude v budoucnu jednou z těch, které se budou považovat za „zlato“ mezi rostlinnými doplňky stravy.

Jedlý strom, ze kterého získáte mnoho živin
Scroll to top