Lahodná i legendární francouzská vína

Oblast s vysokým výskytem vinic. Jedinečná příroda i starodávná historie tohoto členitého a významného státu dává každé kapce svou výjimečnost. Francie je stále považována za jednu z nejvyspělejších zemí co se vín týče. Řadí se do zemí starého kontinentu, kde má pěstování této jedinečné suroviny stůj staletý význam. Není proto divu, že se zde nachází ti nejlepší vinaři a jejich víno se stále řadí mezi nejlepší na světě.

Lahodná, chutná, jemná i výrazná, přesně taková jsou vína z francie.

Každý si vybere podle svého gusta. Je libo bílé nebo červené, kyselé nebo sladké. Některé jsou až výrazně trpké a zanechají na jazyku a v ústech výraznou chuť, jiné jsou jemné, polosladké nebo sladké. Vybírat si můžete z více druhů suchých i polosuchých.

červené víno nalévání do sklenice

Ve Francii najdete nejznámější druhy a také ty nejdražší. Existuje jich několik desítek druhů, takže je opravdu z čeho vybírat. Udělejte si příjemné chvíle večer u televize, u filmu, až děti půjdou do postele, až jim přečtete pohádku, dejte si k tomu něco dobrého k snědku nebo jen tak maličkost na zakousnutí a vychutnejte si pravou a poctivou chuť v každé kapce. Jistě vás nabudí i příjemně naladí.

S partnerem, s manželem, kamarádkou, na rodinné oslavě nebo jen tak večer doma u televize. Příležitostí je opravdu mnoho. Samozřejmě, že alkohol nesmí pít nikdo mladší 18 let, ale jakmile dovršíte tohoto věku, můžete si nakoupit i do zásoby.

vína ve sklenici, hroznové víno, soudek

Tento stát se stále pyšní významným postem největšího producenta na světě. Je hezké představit si, že nedaleko rozkvetlé louky s levandulí, jako jsou oblasti „provence“, se tyčí vinohrady, zasazené do překrásné krajiny, kde o ně pečují ti nejlepší a nejstarostlivější vinaři na světě.

V poslední době drží druhé místo ve výrobě a vývozu hned za Itálii. Právě Itálie nedávno převzala ve výrobě vín první pozici, ale to nic nemění na tom, že se stále jedná o stát s významnou historií, tradicí a i novodobou výrobou.

Lahodná i legendární francouzská vína
Scroll to top