Mluvte s lékařem otevřeně

Setkáme-li se s kamarády, často rozebíráme, zvlášť v pokročilejším věku, i své zdravotní problémy. Jsou však nemoci, o kterých se moc nemluví, a přitom jsou to běžné nemoci, které zažije převážná část lidí. Jednou z nich jsou hemoroidy, které postihují jak muže, tak ženy. A pak je tu jedna nemoc, ta speciálně mužská, související s prostatou, o které se ani mezi kamarády vůbec nemluví, jako by to bylo sprosté slovo.

lékař

Prostata je výhradně mužský orgán, který v pokročilejším věku umí mužům pěkně znepříjemnit život. Ale rozhodně si nepomůžete, když se o ni nebude mluvit. Mnoho mužů raději hledá informace tajně na internetu, hledají, co je to vlastně prostata, hledají prostatitida zkušenosti jiných mužů, kteří se neumí svěřit kamarádům, ale svěřují se anonymně na internetu. Jenže pánové, problémy se budou stupňovat a vy stejně budete muset navštívit urologa a přetrpět vyšetření, které nepatří k nejpříjemnějším, ale je nezbytné pro důkladné vyšetření a stanovení diagnózy.

lůžko

Je zvláštní, že se umíme bavit o veškerých nemocech, o žlučníku i o ledvinách, ale za některé jiné se stydíme, jako kdybychom za to mohli, že onemocníme. Přitom prostatické nemoci se jen málokdy vyhnou každému muži v pokročilejším věku a léčba nemusí být složitá a zdaleka ne všechny problémy se zvětšenou prostatou je třeba léčit operativně.

Objeví-li se u vás příznaky, kterou jsou všeobecně známé a spojované s prostatou, neměli byste váhat a měli byste navštívit lékaře. Můžete samozřejmě zkusit i volně dostupné léky a doplňky stravy, které určitě léčbu podpoří, ale zkušený lékař posoudí, jak je to s vaší prostatou vážné a vy budete jistě snadněji usínat. Všichni si přejeme, aby nám zdraví zůstalo až do pozdního věku, ale naše tělo bohužel stárne a některým projevům stárnutí se nevyhneme. Ale vše se dá řešit podchytí-li se problém v počátku.

Mluvte s lékařem otevřeně
Scroll to top