Pouzdro na brýle – zdánlivě malicherná záležitost

Brýle dnes vlastní většina z vás. Pokud ne vysloveně dioptrické, pak alespoň sluneční s UV filtrem nebo polarizační, případně proti modrému světlu. Někteří z vás možná pamatují i dobu, kdy se nošení brýlí považovalo za akt méněcennosti, a tito lidé byli častokrát terčem posměchu, toto je naštěstí již dávno za námi a někdy to bývá právě naopak – brýle mnohdy dovedou podtrhnout krásu obličeje a jsou pak i vkusným doplňkem v kanceláři, ve vlaku či při pobytu u moře na dovolené.

brýle s pouzdrem

Nošení brýlí je ovšem komplikováno jistou nepříjemností, a sice že se vždy jedná o poměrně křehké výrobky ve vyšších cenových hladinách, a že nejde o spotřební zboží, které se po poškození prostě jednoduše vyhodí do kontejneru s tříděným odpadem a nahradí novým. K užívání brýlí jsou zapotřebí pouzdra na brýle, je to základní příslušenství, které musíte bezpodmínečně mít, chcete-li brýle bezpečně přenášet z místa na místo v jakémkoli zavazadle.

růžové pouzdro na brýle

A jak by takové pouzdro mělo vypadat? Samozřejmě vás musí zaujmout jeho vzhled, to je jasné a bez debaty. Tyto výrobky jsou svým způsobem druhem užitného umění, podobně jako dámské kabelky, náramkové hodinky nebo obuv. Průmysloví designéři tu mají obrovské pole působnosti a mohou díky tomu vyjádřit své vlastní nápady, o čemž se snadno přesvědčíte při nahlížení do bohatého sortimentu pouzder na trhu.

Co by vás však mělo zajímat nejvíc, je pevnost samotné konstrukce, odolnost vůči prachu a vlhkosti a alespoň minimálnímu mechanickému namáhání, které ochrání brýle před poškozením obrouček i skel. Pouzdro by se vám nemělo rozpadnout po několika týdnech nošení v kabelce, i když samozřejmě od něj nemůžete očekávat, že při nechtěném dosednutí udrží tlak váhy vašeho těla. A pokud se to přece jen stane, cena pouzder není tak vysoká, abyste kvůli této nehodě byli vystresováni a pokazilo vám to celý nadcházející den.

Pouzdro na brýle – zdánlivě malicherná záležitost
Scroll to top