Rychlá jídla z brambor

Rychlé jídlo často zachrání ty nejprázdnější břicha. Je večer, máte ještě práci a musíte nutně vytvořit něco rychlého? Nebo opravdu jednoduchého, abyste u toho nemuseli prosedět hodinu? Existuje mnoho jídel, díky kterým se nemusíte uchylovat do fastfoodů a budou jistě zdravější. Například brambory jsou dosti univerzální, můžete je připravit na několik způsobů a získáte s nimi dost živin.
hromádka brambor
„Na loupačku“
Tato snad nejrychlejší příprava se hodí jako rychlá večeře a divili byste se, jak může být takové jídlo chutné. Během deseti minut uvaříte brambory ve vodě, scedíte a podáváte spolu s trochou másla a soli přiloženými vedle, kterými vždy doplníte kus brambory, který chcete sníst.

Francouzské brambory
Uvařené brambory nakrájíte na plátky a nasypete do pekáče, kam můžete přidat nakrájenou cibuli, maso a vajíčka. Smetanu s hořčicí a vejcem zamíchejte a polijte. Takto je vložte do trouby a pečte dozlatova. Měly by být hotové během 15 minut. A zbude vám pravděpodobně dost na další dny.
zapečená zelenina
Zapečený brambor se sýrem
Uvařený brambor rozpůlíte a nasypete navrch slaninu se sýrem. Můžete přidat i více druhů. Takto necháte zapékat přibližně do půl hodiny, závisí na vašem uvážení. Můžete ji lehce vydloubat lžící, aby se vám v ní vytvořila mísa a sýr se tak lépe roztékal přímo na polovině a nepřipekl se vám. Samozřejmě k nim přidejte předtím trochu oleje.

Takto můžete některá jídla obměňovat a vytvářet další recepty. Často je stačí zapéci se sýrem a máte rychlou přílohu. Nebo můžete zkoušet další druhy zapečených brambor, které vám mohou trvat i déle, ale díky troubě, která se vám o vše postará, nemusíte každých 5 minut chodit a hlídat je. Tudíž vám přibude nějakých 50 minut na vaši práci, kterou byste dělali po jídle. A rozhodně se nemusíte bát, že by vás zrovna tento druh jídla omrzel, jelikož se dá přetvářet a bude chutnat jinak v případě vařeném, tak také pečeném.

Rychlá jídla z brambor
Scroll to top