Stěhovali jste někdy pianino?

Stěhování pianin je v podstatě veselá záležitost. K vašemu hýčkanému hudebnímu nástroji, který jen tak mimochodem zabírá skoro celý prostor obývacího pokoje a hamižně si nárokuje prostor i kolem sebe, přistoupí chlápek a jen tak letmo jej zkusí nadzvednout. Nic, ani se pianino nehne. A to se má za týden přestěhovat na druhý konec Prahy.

Vhodné auto je důležité

Stěhování pianin v Praze, a samozřejmě nejen tam, ale v podstatě kdekoliv realizuje také firma Mamut s.r.o. Kromě těchto, obřích hudebních nástrojů dokáží přestěhovat cokoliv. Žádné břemeno není pro ně moc těžké, nebo příliš rozměrné. To proto, že tato firma je dokonale vybavena technikou, manipulačními stroji i silnými chlapy, kterým navíc nechybí chuť a zkušenosti. Pianino je pro tento článek použito jen jako určitý vzor, který reprezentuje možnosti firmy ve vztahu k běžnému obyvatelstvu. Přece jen se občané více doptávají na stěhování pianin, než třeba na převoz těžkého soustruhu. Každý si dokáže představit, jak je pianino těžké, a jak je rozměrné. Vyvstane vždy otázka: „Jak jste to sem proboha dostali?“. K velkému překvapení, to není až tak těžké.

Správné auto

Nejdříve se v pianinu zaaretuje vše, co se zaaretovat dá. A když je vše upevněné tak, že se při převozu ani nehne, dojde k demontáži nohou a pedálového systému. Pianino se pak nakloní na bok, podloží měkkou folií aby nedošlo k poškození dokonalého laku. Pomocí stěhovacích popruhů se přemístí na speciální lyžiny, po kterých je pak poměrně lehce transportováno k automobilu. Problémem bývají schodiště, kde se lyžiny použít nedají. Nezbývá, než aby chlapi pianino „vzali do teplých“, a po schodišti je nesnesli, nevynesli ručně. Po opatrné nakládce do převozového automobilu se pianino pečlivě uchytí pomocí napínacích popruhů, aby se cestou nepohnulo. Po vyložení se nástroj odnese či odveze na místo, vše se opět smontuje a uvolní. Možná bude potřebovat znova naladit, ale koncertování už nic nebrání.

Stěhovali jste někdy pianino?
Scroll to top