Tažné zařízení pro připojení přívěsu a nosiče jízdních kol

Tažné zařízení neboli koule za autem je docela nenápadná, ale velmi cenná pomůcka, kterou nemusíte takřka po celý rok vůbec využít, až najednou nadejde chvíle, kdy potřebujete vyklidit byt po zemřelých prarodičích, odvézt z bytu na sběrný dvůr starou postel a skříň, zbavit se nefunkční pračky, nakoupit sádrokartonové desky pro výstavbu podkrovního bytu, přivézt vzrostlé túje na živý plot a mohli bychom pokračovat ve výčtu situací, které se v životě vyskytují docela běžně.

přívěsný vozík

Víte, že tažné zařízení může vézt jízdní kola na speciálním nosiči? Mohou to být i elektrokola, v zásadě nezáleží na jejich velikosti a typu, na jeden nosič se vejdou až čtyři kola, omezeni jste pouze nosností tažného zařízení resp. povolenou zátěží na kulový čep. Čím se vyznačuje takový nosič a proč o něj roste mezi majiteli a provozovateli vozidel zájem?

horské kolo

Jednoduše je nasadí i žena – pravda, některé ženy by mohly konkurovat zápasníkům svou silou a vitalitou, ovšem pokud zrovna vy nebo žena z okruhu vašich blízkých nedisponuje dostatečným svalovým fondem, může jí dělat značné potíže umístit horské kolo na střešní nosič. U nosiče na tažné zařízení se kola zvedají jen kousek od země a hlavně vám při tom nemohou spadnout na střechu.

Nebude to s vámi mávat na silnici – kola na střeše zvyšují těžiště celé soupravy a to se může projevit při větrných poryvech a při vyšších rychlostech např. na dálnici. Může vám to pěkně znepříjemnit jízdu a hlavně na kola na střeše není vidět, takže budete nervózní a častěji zastavovat a podrobovat jejich upevnění častější kontrole. Na kola umístěná vzadu na „kouli“ po celou dobu jízdy vidíte ve zpětném zrcátku, vaše jízda bude klidnější už jen z psychologického hlediska. Zároveň neřešíte žádné viadukty a podjezdy, výška vozidla se nemění, pouze musíte počítat, že se zhruba o metr prodlouží délka vozidla.

Tažné zařízení pro připojení přívěsu a nosiče jízdních kol
Scroll to top