Zbavte se všech nečistot v bazénové vodě rychle a spolehlivě

Existuje mnoho rozmanitých způsobů, které můžete použít k tomu, abyste svůj zahradní bazén zbavili nežádoucího znečištění. Nicméně nejlepší je, když většině nečistot zabráníte do vody vůbec vstoupit. Třeba s pomocí kvalitní bazénové plachty, a také tím, že se před vstupem do vody vždy důkladně osprchujete. Prevence je totiž základ, a to platí i u údržby bazénové vody.

krytý bazén

Jisté ovšem je, že i při té největší snaze se do vody přece jen nějaká ta špína dostane. A vy máte na výběr několik možností, jak se jí zbavit. Pravděpodobné je, že budete kombinovat hned několik způsobů najednou.

Každý střední a větší bazén se neobejde bez výkonné bazénové filtrace. Ta se postará o to, že bude vodu v nádrži průběžně zbavovat všech nežádoucích nečistot. Princip filtrace je takový, že po jejím napojení k nádrži pomocí bazénové hadice dochází k přečerpávání vody výkonným čerpadlem a k jejímu prohánění skrze filtrační materiál, ve kterém všechny nežádoucí nečistoty ulpí.

plavání

Na mléčný zákal platí vločkovač a bazénový vysavač

Občas se však stane, že se ve vaší vodě objeví částice tak malé, že je ani jinak spolehlivá bazénová filtrace není schopna zachytit. Většinou se projevují ve formě mléčného zákalu, který kalí vaši vodu a samozřejmě i vaši radost z ní. Proti takovému zákalu existuje spolehlivá pomoc v podobě speciálního chemického přípravku – vločkovače. Ten má v popisu práce jemné částečky shlukovat do větších celků, které poté zachytí bazénová filtrace, anebo se jich můžete zbavit ještě rychleji s pomocí bazénového vysavače, který je rovněž možné pomocí hadice k bazénovému vysavači propojit s bazénovou filtrací. Spolehlivě tak odsajete vyvločkované nečistoty ve všech koutech vašeho bazénu a již brzy po této akci se můžete opět s radostí koupat v dokonale čisté vodě prosté jakéhokoli znečištění.

Zbavte se všech nečistot v bazénové vodě rychle a spolehlivě
Scroll to top