Nové kotě

Máte rádi zvířata? Myslím, že bych si docela troufla říct, že asi neznám mnoho lidí, kdo by neměl rád zvířata. I když samozřejmě jsou takoví lidé, kteří by nesnesli vedle sebe zvíře. Může být někdo bohužel taky na zvířata alergický to je pak velmi smutné. Znám totiž jeden velmi smutný případ, který se stal před pěti lety. Moje kamarádka má dceru, která si celý život přála mít kočku. Chtěla ji velmi dlouho, a tak jí její maminka nakonec svolila. A na inzerát jí maminka pořídila opravdu krásnou kočku. Skoro jsem až záviděla. Bylo to krásné bílé a hodně chundelaté koťátko, ze kterého každý musel jít do kolen.

Pejsky má mnoho lidí.

Bylo vážně dokonalé a mě připomínalo jako obláček. Nyní jsem věděla přesný důvod, proč lidé milují zvířata. Zvířata vám dokáží zvednout náladu a taky vám dodají pozitivní energii a celkově se vám zlepší nálada. Já to vím, protože když jsem se mazlila s tím koťátkem, tak jsme byla vážně klidnější. A myslím, že tohle by mi potvrdil jistě každý. Pak se to ale stalo. Kamarádčina dcera začala být alergická na zvířecí srst už nesnesla být v jedné místnosti s kočkou, kterou dostala.

Taky už mám kočku.

Vůbec jsme nevěděli, co s tím máme dělat. Její dcera nevěděla, co má dělat, protože její dcera se kočky vzdát nechtěla, přitom ale zase byla na ni alergická. Musím říct, že to bylo vážně moc těžké a složité. Mě celá situace velmi mrzela a byla jsme z toho taky moc nešťastná. Víte, jak je vůbec těžké vzít pryč dětské oblíbené zvíře? Myslím, že to musí být hrozné a srdcervoucí. Nebo vám se nic podobného nikdy nestalo? Mě kdysi jednou, ale je už to za mnou a já jsem velmi ráda, protože jsem to taky hodně prožívala a byla jsem z toho velmi smutná. Tady z toho tedy vyplývá, že člověk si mlže na zvířeti udělat opravdu velkou citovou vazbu. A nemusí to být jen kočka. To může být třeba i pes nebo kůň. A taky křeček nebo králík. Děti milují všechna zvířata, takže děti si s tím hlavu nelámou. Dokáží milovat cokoliv, a to hodně intenzivně. Děti berou zvířata většinou k sobě rovné.

Nové kotě
Scroll to top