Žít po staru má svůj půvab

Starší domy na samotách nebo venkově určitě po nějaké době potřebují i nějakou rekonstrukci, nebo malý zásah, aby z nich bylo zase krásné stavení. To se může týkat jak venkovního vzhledu, tak i vnitřních prostor.

Selské chalupy či starší sruby si většinou zachovaly svou kvalitu. Jsou ale skutečně jiné, než naše moderní domácnosti, vybavené se vším komfortem pro naše pohodlí.

A snad proto, když si někdo už pořídil, či plánuje koupit venkovské stavení, tak by se v něm měl obklopit věcmi, které budou součástí příjemně prožitých chvil. Budou s tímto stavením doslova v souladu. To se týká především nábytku, který je vyroben ze dřeva. Ať jsou to například zrenovované staré židle se stolem, nebo repliky selského nábytku.

potravinová skříňka

V jednoduchosti se skrývá krása. A to se dá říci i o překrásném dřevěném nábytku. Vyrábíme ho ve vysoké kvalitě a tradičními truhlářskými technikami a který je určen právě do obydlí, jako jsou chalupy, venkovská stavení, dřevěnice, chaty nebo sruby. Můžete si je prohlédnout v naší nabídce na webových stránkách svetpokladu.cz.

chlebovka

Pokud jste jezdili k babičce na venkov, možná si vzpomenete, že měla takovou malou dřevěnou skříňku se šuplíky a říkala tomu skříň chlebovka. Do této potravinové skříňky, s různým designem se ukládal nejenom chleba, ale i mouka, cukr, různé koření, těstoviny a jiné potraviny. Hlavně chleba, který se zabalil do lněného ubrousku a odložil se do chlebovky, tak si dlouho uchoval svou vláčnost a nevysychal.

Chalupy nebo podobné stavení, se většinou nacházejí obklopené zelení – bývá u nich zahrádka nebo větší zahrada, v blízkosti les, prostě romantika, po které mnozí z nás touží, aby si odpočinuli po městském shonu. Nábytek v těchto obydlí se většinou vyráběl ze smrkového dřeva, proto vytvářel v těchto obydlích příjemnou atmosféru. Tak i v současné době by se měl volit do těchto obydlí nábytek z kvalitního dřeva a zvlášť barvy by se měly vybírat s citlivostí.

Tyto všechny vaše požadavky, které se týkají nádherného selského nábytku, vám může nabídnout náš svetpokladu.cz. Kvalitní dřevěné repliky jsou u nás vyrobené s řemeslným fortelem a s citem pro starou krásu.

Žít po staru má svůj půvab
Scroll to top